Co prawda do kalendarzowej jesieni zostało nam jeszcze kilka dni, ale zmiany pogody i nastroju odczuwamy już z pewnością.
Po długim i słonecznym lecie przyszedł czas na krótsze, deszczowe dni, które bardzo często demotywują nas do działania. Wielu z nas ma ochotę przespać ten czas lub zaszyć się w kącie z kubkiem gorącej herbaty lub z ulubionym serialne. Ale czy jesień musi być taka smutna i ponura? Oczywiście, że nie !!!

Poniżej kilka sprawdzonych trików, na to jak poradzić sobie z jesienną chandrą.

Jesień to doskonały moment na zapisanie się na naukę języka obcego, fitness czy kurs tańca, najlepiej zaplanować je możliwie jak najwcześniej. Co to oznacza ?

Jak tylko czujesz spadek motywacji koniecznie weź się w garść i staraj się planować sobie dzień, w taki sposób, żebyś znalazł czas na przyjemności. Po pracy – przygotuj sobie przepyszny obiad, zadbaj o to by na talerzu było kolorowo – to zawsze przywoła nam miłe, letnie wspomnienia. Po obiedzie skorzystaj ze wspomnianych zajęć dodatkowych. Pamiętaj, że muszą nam one sprawiać przyjemność ! Nie ma bowiem nic gorszego jak robienie czegoś na siłę.

Co jeśli jest tak zimno, że rezygnujemy z wyjścia z domu ?

A może pora, by zaopatrzyć się w kolorowe i ciepłe swetry, które otula nas w czasie zimna, przywołując tym samym letnie klimaty.

Wieczorem proponujemy pyszną jesienną herbatę, z rozgrzewającym imbirem, cytryną i sokiem malinowym. W dobry nastrój może nas wprawić również gorąca kąpiel oraz zapalone świeczki. Do poduszki natomiast proponujemy ulubioną książkę lub dobrą komedie.

I najważniejsze !
Pamiętajcie, że jesień to również piękna pora roku, trzeba dostrzegać w niej więc zalety.

Zapytacie jakie?
Mimo, iż warunki atmosferyczne zdecydowanie nie sprzyjają, to powodują, że układające się na chodnikach spadające liście, tworzą naprawdę piękny obrazek. Przekonajcie się więc do jesiennych spacerów, wystarczy nałożyć na siebie coś ciepłego i naprawdę nie będziemy mieli na co narzekać .

Powodzenia !