Ahh te piesze wędrówki po górach… Miłośników gór w Polsce jest naprawdę dużo. Może warto jednak wybrać się nie tylko w Tatry ale i odwiedzić naszych sąsiadów
w Alpach? Zdecydowanie wycieczka w ten rejon sprawi niejednemu wiele radości!

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie. W Niemczech zajmują one południową część kraju i są nieodłącznym elementem kultury tamtejszej ludności.
Ze względu na położenie geograficzne tych gór nazwane są one Alpami Bawarskimi.

Podczas wyprawy warto wybrać się do miasteczka Garmisch-Partenkirchen.
Jest to główny kurort turystyczny w którym czeka na odwiedzających jeszcze jedna perełka jaką jest skocznia narciarska znana nam z zimowego Turnieju Czterech Skoczni.

Klimat gór można wyczuć na każdym kroku. Charakterystyczne dla Bawarii
są ścienne obrazy, tzw. Luftmalerei. Przedstawiają one wydarzenia historyczne, sceny z Pisma Świętego, bohaterów z bajek i legend.

Kolejnym ważnym punktem na mapie jest wyjazd kolejką na największy w tym rejonie szczyt Zugspitze, gdzie czeka na nas punkt widokowy, restauracje oraz sklepy
z pamiątkami. Zwiedzającym na pewno uda się również dostrzec leżące u podnóża góry jezioro Eibsee z lazurową taflą wody i małymi wysepkami.

Pięknym miejscem wartym zwiedzenia jest wąwóz Partnach. Liczy on ponad
700 m długości i osiąga głębokość 80 m. Aby do niego dotrzeć, trzeba udać się
do skoczni narciarskich w Garmisch-Partenkirchen. Warto zwracać uwagę na opisy szlaków a bez wątpienia poprowadzą nas one do owego miejsca. Trasa turystyczna wiedzie przez wykutą w skale ścieżkę, tuż nad rwącym potokiem, z góry, szczególnie po deszczu, lecą strumienie wody, chwilami ścieżka zmienia się w tunele.
Warto zabrać ze sobą, nawet w porze letniej, cienką kurtkę przeciwdeszczową.

W Alpach praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie – od łagodnych stoków, poprzez bardziej wymagające podejścia, aż po szczyty dostępne tylko dla wprawionych alpinistów. Wszystkie szlaki są bardzo dobrze przygotowane i doskonale oznaczone. Niemal na każdej trasie co jakiś czas można natrafić na gospodę oferująca napoje, bądź coś do zjedzenia. Podczas wędrówki czekają na nas ciekawe przeszkody takie jak: mroczne przejścia pomiędzy górami i lasami oraz wiszące mosty.
Jeden z najbardziej znanych wiszących mostów Highline179 znajduje się w Reutte. Wisi on na wysokości 114 m, ma długość 403 m, a szerokości zaledwie 1,2 m. Oczywiście nie jest to atrakcja dla każdego, ponieważ most się chwieje.

Mamy nadzieję, że każdy z zwiedzających Alpy ma takie samo zdanie: jest PIĘKNIE!

Wszystkim alpejskim podróżnikom życzymy niezapominanych przygód
i cudownych widoków.

 

Źródła:

http://www.national-geographic.pl/traveler/porady/bawaria-5-pomyslow-na-dzien-poza-monachium

http://podroze.se.pl/galeria/najciekawsze-atrakcje-bawarii-zamek-neuschwanstein,664/27568/139792/?last=1