Zakupy ? Któż z nas ich nie lubi. Stają się one jeszcze bardziej przyjemne, gdy możemy kupić coś zdecydowanie taniej.

Dziś przedstawimy Wam listę wybranych przez nas produktów, które warto kupić
u naszych sąsiadów, ponieważ ich ceny są znacznie niższe aniżeli te w Polsce.

Kawa ziarnista

Czy znacie przyjemniejszy poranek, aniżeli ten rozpoczęty smakiem aromatycznej, gorącej kawy ?

Jeżeli tak jak my jesteście smakoszami tego pobudzającego napoju, warto kupić go właśnie w Niemczech. Ceny kawy ziarnistej są często znacznie niższe aniżeli te, które zobaczymy na sklepowych pułkach w polskich marketach. Pamiętajcie oczywiście, że kawa może być także doskonałym prezentem dla naszych najbliższych – jeżeli więc jesteście już na miejscu – koniecznie to sprawdźcie !

Coś słodkiego

Kolejna przyjemność, której trudno sobie odmówić. To kolejny punkt na naszej liście produktów, na które warto zwrócić uwagę w Niemczech. Nasi sąsiedzi posiadają ogromny wybór słodyczy – od przepysznej czekolady po żelki, lizaki i makaroniki.
Co więcej ceny są często zdecydowanie niżesz aniżeli w Polsce – dotyczy to przede wszystkim czekolady.

Wino

Lampka wina to obiadu to podobno doskonały sposób na lepsze trawienie. Jak się okazuje Niemcy to prawdziwa kraina piwa i wina płynąca. Oznacza to oczywiście to,
iż wybór wina jest tam zdecydowanie większy a i ceny bardziej przyjazne dla naszego portfela. Nie pozostaje nic innego jak tylko sprawdzić !

Woda

Idealna na upały, ale też w całym sezonie, służąca do nawodnienia naszego organizmu. W Niemczech jest ona zdecydowanie tańsza ! Warto więc zaopatrzyć się w całą zgrzewkę i zrobić zapasy na kilka dni.

Kosmetyki

To punkt, który zainteresuje przede wszystkim Panie. Otóż w niemieckich drogeriach kupicie kosmetyki bardzo dobrej jakości a co ważne ! Zdecydowanie taniej ! Na co zwrócić szczególną uwagę ? Przede wszystkim na pudry, podkłady, tusze do rzęs oraz szminki i pomadki.

Chemia…

…a przede wszystkim proszek do prania ! To produkt na który trzeba zwrócić uwagę robiąc zakupy w Niemczech. Proszki znanych marek, które dostępne są w Polsce, znajdziemy w niższych cenach u naszych sąsiadów – niejednokrotnie będą one też lepsze jakościowo.

Powyższa lista to tylko przykłady tego, co możecie kupić za wiele niższą cenę
u naszych sąsiadów. Warto zwrócić uwagę również za ubrania, telewizory, gry komputerowe czy szczoteczki elektryczne.

Życzymy udanych zakupów.

Źródła:

http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/co-kupimy-taniej-w-niemczech-top-10-rzeczy-po-ktore-warto,4746719,artgal,34280997,1,t,id,tm,zid,o.html