W zależności od tego w jakiej części Niemiec się znajdujecie lub gdzie zamierzacie się wybrać możecie zobaczyć naprawdę niezwykłe miejsca, które zostaną przez Was zapamiętane na długie lata.

Pierwszym i naszym zdaniem najpiękniejszym z tych miejsc jest Zamek Neuschwanstein w Bawarii. Powstał on w 1869 roku i przypomina nieco scenografię teatralną.
To zamek bajkowy i niezwykły, posiada mnóstwo wieżyczek i nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Kolejnym miejscem jest most Rakotzbrucke zwany także Mostem Diabła w Kromlau, na terenie jednego z największych ogrodów (Park Rododendronów) w Saksonii.
Stroma konstrukcja mostu w połączeniu z odbiciem w wodzie – tworzy iluzję okręgu. Wielu osobom kojarzy się on z „Władcą Pierścieni“ jednak to miejsce nie powstało za pomocą Photoshopa, lecz istnieje naprawdę.
Most ten, poprzez zmianę krajobrazu, fascynuje swoich turystów o każdej porze roku.

Pod względem architektoniczym, nieco bliżej granicy z Polską, można natomiast podziwiać najznakomitszą budowlę późnego baroku w Europie- Zwinger w Dreźnie – jego autorem jest architekt Matthausa Daniela Poppelmanna oraz rzeźbiarz Balthasara Permosera. Pałac zaprojektowano na planie prostokąta. Niegdyś
ów zabytek uchodził za najbardziej znane i lubiane miejsce, w którym odbywały się wystawne przyjęcia oraz bale. Zwinger zapiera dech w piersiach zwłaszcza od strony dziedzińca, na którym znajduje się przepiękny ogród z fontannami, brama koronna
i pawilon. Aktualnie możecie na jego terenie znaleźć Salon Matematyczno -Fizyczny, Francuski, Niemiecki oraz Długą Galerię z Salą Koronną.

Naszą szczególną uwagę przykuła także Skała Lorelei, znajdująca się na najwęższym miejscu Renu w okolicach Sankt Goarshausen. Jest bardzo charakterystyczna dla Niemiec ze względu na fakt, że wznosi się na około 120 metrów nad poziomem morza. Wiąże się z nią wiele tajemniczych historii i legend, o których już niedługo Wam opowiemy…

Źródła:

http://beztroskiewczasy.pl/zamek-neuschwanstein/
http://www.national-geographic.pl/fotografia/rakotzbrucke-1
http://podrozebezkonca.pl/kromlau-most-rodem-z-krainy-elfow/
http://navtur.pl/place/show/2942,skala-lorelei
http://www.drezno.info/zwinger-semperbau