Wakacje tuż tuż, sezon urlopów to niewątpliwie najlepszy czas dla wszystkich osób aktywnych zawodowo. Wybierając się na zasłużony odpoczynek, rzeczą oczywistą jest to, iż chcemy spędzić miło czas, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy.
W dzisiejszym artykule zachęcimy Was do podróży do Niemiec i przedstawimy różne opcje transportu oraz koszty z tym związane.

Niemcy to dla nas wciąż kraj kojarzony z miejscem, do którego emigrujemy w celach zarobkowych. Nic bardziej mylnego ! Od wielu lat jest to również miejsce, które polubili polscy turyści, którzy wyjeżdżają tam na wakacje. W modzie są również wycieczki jednodniowe lub weekendowe. Pomimo celu naszej podróży, każdy chce również jak najtaniej dotrzeć na miejsce.

Jaki więc wybrać środek transportu, aby te koszty były jak najmniejsze?

Tak naprawdę ceny podróży wahają się w granicach 200-500 zł. Przy wyborze środka transportu musimy wybrać opcję najbardziej dla nas wygodną. Jeżeli wyjeżdżamy do Niemiec do pracy, najlepszym wyborem będzie podróż samochodem. Pomogą nam w tym strony takie jak BlaBlaCar, gdzie łatwo znajdziemy osoby kierujące się do Niemiec z tego samego miejsca zamieszkania co my. Dzięki temu mamy pewność, że trafimy bezpośrednio pod wskazany adres zamieszkania. Ceny takiego przejazdu to koszt paliwa podzielony na ilość osób jadących danym pojazdem.

Niewątpliwie najszybszą i najwygodniejszą opcją podróży do Niemiec jest
lot samolotem. Jest to opcja wygodna dla osób jadących na krótkie wakacje z małą ilością bagaży. Wybierając ten środek transportu, znajdziemy sporo linii–
od najdroższych po te przyjazne dla naszego portfela. Ceny przelotu wahają się
w przedziale między 300 zł a 600 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na firmy oferujące bilety lotnicze w znacznie niższych cenach. Poświęcenie czasu i wyszukiwanie
w Internecie tych najtańszych linii lotniczych może sprawić, iż przy odrobinie szczęścia znajdziemy bilet nawet za 100 zł.

Kolejnym środkiem transportu z jakiego można skorzystać wybierając się do Niemiec to podróż autokarem. Koszt podróży to około 230 zł. Możliwości wyboru przewoźnika jest bardzo dużo, pomocne w tym będą strony takie jak biletyautokarowe.pl czy też bileciarnia.pl. Zazwyczaj podróż trwa kilkanaście godzin, a ze stacji końcowej trzeba również znaleźć transport pod adres zamieszkania.

Ostatnią opcją jest podróż pociągiem, naszym zdaniem jest to najmniej korzystna opcja, ponieważ bardzo często wymaga ona kilku przesiadek i musicie również liczyć się także z częstymi opóźnieniami. Koszt podróży pociągiem wynosi ok. 300 zł.

Tak więc najlepszą opcją na znalezienie taniego transportu jest weryfikacja stron pośredników oferujących ciekawe promocje jak i tanie oferty przejazdu czy przelotu samolotem. Im szybciej znamy datę wyjazdu tym lepiej dla nas na znalezienie odpowiedniej oferty. Skoro wybierasz się z małą ilością bagażu to może opcja podróży samolotem będzie dla Ciebie najlepsza. Pamiętaj również, iż w podróż samochodem nie musisz wyruszyć sam. Wystarczy ogłosić się na odpowiednich stronach informacyjnych, bądź na portalach internetowych, aby zabrać ze sobą towarzyszy jadących w tą samą stronę i tym samym zmniejszyć sobie koszty podróży.

Miłego podróżowania !

Źródła:

http://jezykowyprecel.pl/2015/07/jak-tanio-podrozowac-do-niemiec/

https://www.biletyautokarowe.pl/polska-niemcy/

https://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-niemiec.html