Niemiecka karta kredytowa, podobnie jak polska oferowana jest przez wiele instytucji finansowych. Warto jednak zastanowić się nad tym jak często będziemy jej używać
i która z nich sprawdzi się u nas najlepiej.

Na pierwszy rzut oka każda karta kredytowa wygląda tak samo – różni się jedynie wizualnie – kolorem lub rodzajem czcionki. To jednak nie koniec różnic !

Oferowane przez banki karty kredytowe różnią się przede wszystkim zasadami kredytowanie, opłatą korzystania oraz świadczeniami dodatkowymi. Skoro więc decydujesz się na niemiecką kartę kredytową zastanów się, czy będziesz korzystał
z niej codziennie, czy tylko podczas wakacji, czy większych zakupów ? Ma to bowiem dość istotne znaczenie, ponieważ wówczas łatwiej podejmiesz decyzję na jaki rodzaj karty się zdecydować.
Na przykład jeżeli będziesz korzystał z karty od czasu do czasu, warto wybrać „kredytówkę”, za której użytkowanie nie będziesz musiał płacić. Jeżeli natomiast jesteś zwolennikiem ciągłego korzystania z karty – warto wybrać tą płatną, aby zaoszczędzić na dodatkowych usługach oferowanych przez bank.

Jak ubiegać się o kartę kredytową w Niemczech ?

Aby móc ubiegać się o niemiecką kartę kredytową, należy być zameldowanym na terytorium Niemiec i posiadać niemieckie konto bankowe. Jeżeli spełnisz te warunki, wystarczy, że złożysz stosowny wniosek w siedzibie wybranego przez Ciebie banku
i poczekasz na przesłanie gotowej karty.

Zalety płacenia kartą kredytową w Niemczech

Płacenie kartą kredytową jest przede wszystkim bardzo wygodne i bezpieczne. Płatności można dokonywać na całym świecie.

Dla osób, które decydują się na zakupy przez Internet, tego rodzaju karty proponują jeszcze więcej udogodnień, m.in.: dodatkowe ubezpieczenie dostawy przesyłki – dzięki której masz pewność że Twoje zamówienie zostanie dostarczone bezpiecznie.

Płacenie niemiecką kartą kredytową w Polsce

Zdobywając niemiecką kartę kredytową możesz mieć pewność, że bez żadnego problemu dokonasz zapłaty za swoje zakupy również podczas pobytu w Polsce – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartą Visa oraz Mastercard.

Źródła:

https://dojczland.info/karta-kredytowa-w-niemczech/