Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dla tych z Was, którzy planują urlop
w Niemczech i wolą zdecydowanie większe miasta, proponujemy poniżej listę 3 największych niemieckich zakątków, które być może zainspirują Was do ciekawych podróży.

BERLIN:

Jest to stolica Niemiec i zarazem największe ich miasto. Zajmuje ok. 892 km² powierzchni, a zamieszkuje go 3,4 mln osób. Jest drugim miastem w Unii Europejskiej pod względem liczby mieszkańców.

Turyście kochają Berlin przede wszystkim za różnorodność W porównaniu z innymi stolicami europejskimi, jest to miasto pełne przepięknych i malowniczych zabytków, dla miłośników kultury to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia ! Znajdziecie tam bowiem bardzo wiele muzeów – m.in. Wyspa Muzeów: Muzeum Pergamońskie (Zbiory Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej, Muzeum Sztuki Islamskiej), Stare Muzeum, Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, Muzeum Żydowskie. Jest to również miejsce teatrów i oper. Na dużą uwagę zasługują także miejskie ogrody i malownicze parki.

Do najsłynniejszych zabytków zalicza się: Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Siegessäule  – kolumna zwycięstwa, Ratusz, Zamek Bellevue.

HAMBURG:

Jest to drugie co do wielkości miasto w północnych Niemczech o pow. 755 km², liczba ludności to 1,74 mln. Hamburg to miasto o wielu obliczach. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne budynki, zabytkowa architektura, miasto portowe, ciekawe muzea, interesujące dzielnice, a nawet rejsy łódkami.

Miejscem, które z pewnością zainteresuje całą rodzinę będzie – Miniatur Wunderland – czyli największy park miniatur i najdłuższy model kolejki na świecie. Na makietach, które umieszczone są aż na 3 piętrach – zobaczyć można wybrane części świata
w pomniejszeniu.

Kolejnym miejscem jest Speicherstadt – które zachwyci przede wszystkim miłośników czerwonych cegieł . Jest to największy na świecie kompleks magazynów zbudowanych w wilhelmińskim gotyku ceglanym.

 MONACHIUM:

To miasto położone w południowych Niemczech, stolica kraju związkowego Bawaria. Jest to trzecie pod względem liczby ludności miasto Niemiec. Monachium to raj dla miłośników zieleni. Posiada ono wiele całorocznie pielęgnowanych parków i terenów zielonych. Znaczną część zieleni miejskiej stanowią tzw. pasy zieleni. Są to najczęściej obszary usytuowane między osiedlami lub na tyłach ciągów kamienic, pielęgnowane przez gospodarkę komunalną miasta z taką samą starannością jak parki miejskie. Rozpiętość pasów zieleni osiąga nawet kilkaset metrów do kilometra!

W samym sercu miasta znajduje się założony w 1788 roku na obszarze wcześniejszego prywatnego lasu  Ogród Angielski o powierzchni 4,17 km². Jest on największym śródmiejskim parkiem na świecie. W parku znajduje się słynna na cały świat plaża naturystów, jedyna taka na świecie w centrum wielkiego miasta.
W pobliżu parku, po jego zachodniej stronie, znajduje się większość instytutów Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana, w tym budynek główny, przez co park jest licznie odwiedzany przez studentów. Park jest udostępniony bez ograniczeń rowerzystom. Latem młodzi ludzie grają tam muzykę na żywo.

Kiedy planujecie wycieczkę do Monachium latem, warto wspiąć się na górującą nad centrum Monachium wieżę  kościoła św. Piotra, zwanym przez Monachijczyków „Starym Piotrem”, którego historia  sięga XI wieku. Pokonać trzeba 306 stopni, lecz ten trud zostanie Wam wynagrodzony cudownymi widokami. Przy dobrej widoczności można dojrzeć gołym okiem nawet szczyty Alp.

Przedstawione przez nas miejsca to tylko pigułka tego, czym tak naprawdę mogą zachwycić Was największe niemieckie miasta. Polecamy wycieczkę w tamtejsze zakątki – z pewnością nie pożałujecie !

Źródła:

www.voyage.pl/swiat/2614/10-atrakcji-w-monachium

www.http://jezykowyprecel.pl/