Sezon wakacyjny w pełni. Każdy z nasz czeka na kilka dni urlopu, kiedy będzie mógł odpocząć i spędzić czas z najbliższymi, z dala od pracy, szkoły i codziennych obowiązków.

Na naszym blogu pojawiały się już wpisy, w których pisaliśmy o ciekawych miejscach w Niemczech, które warto odwiedzić dziś natomiast przedstawimy Wam najlepsze atrakcje Niemiec dla najmłodszych !

Wybierając się na wakacje z naszymi pociechami trzeba odpowiednio się przygotować, zabrać ze sobą dostateczną ilość ubrań na zmianę, zabawki, ulubione przekąski – jeśli nie dostaniemy ich w miejscu do którego wyruszamy, ale najważniejsze – ZAPLANOWAĆ wyjazd w taki sposób, by nasi najmłodsi nie mieli czasu na nudę.

Poniżej przedstawimy Wam kilka wybranych przez nas miejsc w Niemczech, które warto pokazać dzieciakom:

LEGOLAND:

Niemiecki park rozrywki, mieszczący się w miasteczku Günzburg to z pewnością jedna z największych atrakcji zarówno dla dzieciaków jak i dla dorosłych

Klocki LEGO zna bowiem każdy !

Oficjalna nazwa parku brzmi „LEGOLAND DEUCHLAND” – jest to ogromny park rozrywki, w którym nie można się nudzić. Przy wejściu każdy zwiedzający otrzymuje plan parku, który podzielony jest na kilka części, dzięki tej mapce możemy na spokojnie rozplanować sobie cały dzień – dokładnie DZIEŃ ! park jest tak duży, że jeden dzień może okazać się niewystarczający.

Niemiecki Legoland jest otwarty od kwietnia do października, w prawie każdy dzień od 10.00 rano. Dokładne godziny otwarcia i terminy, w których park jest nieczynny znajdą państwo na oficjalnej stronie parku.

Karty wstępu można zakupić bezpośrednio przy bramie wejściowej lub wcześniej online na oficjalnej stronie internetowej Legolandu. Ceny wynoszą ok.:

  • 32,4 Euro dorośli / dzień
  • 28,8 Euro dzieci / dzień
  • 6 Euro parking / dzień
  • 109 Euro dla czteroosobowej rodziny / dzień

Najbardziej opłaca się bilet rodzinny. Oferowane są również bilety dla rodziny pięcioosobowej w cenie 119 euro. W przypadku zakupu biletów przez Internet, mogą je Państwo wydrukować sami w domu i okazać się nimi przy wejściu.

MUZEUM GIER KOMPUTEROWYCH W BERLINIE:

To również doskonała atrakcja dla dzieci, które uwielbiają spędzać godziny przed ekranem komputera. Wbrew nazwie- znajdują się tam nie tylko gry komputerowe, ale co ważne – wideo, stare konsole oraz pierwsze wydania czasopism poświęcone tematyce komputerowej.

PARK SAFARI SERENGETI HODENHAGEN:

To prawdziwy raj dla dzieciaków. W parku możecie poczuć się jak w Afryce, zobaczycie tam m.in.: lwy, gnu, żyrafy, tygrysy. To również miejsce, w którym spotkacie małpy – jest to bowiem miejsce, w którym żyje ponad dwieście małp – od małych makaków po wielkie goryle.
To jednak nie wszystko ! Na własne oczy można zobaczyć tam również hodowle słoni i nosorożców.

Park wyposażony jest także w trampoliny, zjeżdżalnie, park linowy i diabelski młyn.

MUZEUM CZEKOLADY W KOLONII:

Ta atrakcja to niewątpliwie najbardziej smaczna z wszystkich przedstawionych do tej pory ! W muzeum zobaczymy historię kakao od czasów Majów i Azteków aż po czasy współczesne. Dodatkowo podziwiać można porcelanę oraz naczynia, z których spożywano czekoladę. Bez obaw ! Czekoladę nie tylko się ogląda ale także spożywa ! Jednym z eksponatów jest bowiem miniatura fabryki czekolady, która produkuje małe tabliczki czekolady, które rozdawane są zwiedzającym.

SKLEP HARIBO:

Słodki świat, w którym znajdziemy same żelki, ucieszy z pewnością wszystkie dzieciaki !

Sklep firmowy znajduje się w Bonn i jest on tak ogromny, że nie sposób o zawrót głowy.

Cała przestrzeń wypełniona jest po sufit żelkami o przeróżnych kształtach, smakach, kolorach. Koniecznie sprawdźcie i spróbujcie !

MUZEUM TECHNIKI W BERLINIE:

To doskonałe miejsce dla małych odkrywców, poznających świat i interesujących się postępami techniki. W muzeum podziwiać można oryginalne eksponaty lokomotyw, samolotów czy maszyn do pisania. Co ciekawe – przedmioty te można dotkną, wyjść do nich i przesunąć się w czasie !

Przedstawione przez nas miejsca to jedynie wybrane przez nas atrakcje ! Planując bowiem podróż z dzieckiem, musimy przede wszystkim wybrać te atrakcje które zainteresują nasze pociechy najbardziej, każde dziecko lubi co innego !

Źródła:

http://archiwum.radiozet.pl/Rozrywka/Podroze/Wakacje-Niemcy-dla-najmlodszych.-Jakie-atrkcje-dla-dzieci-00011993