Zima zbliża się nieubłaganie, sezon w skokach narciarskich już się rozpoczął i chyba czas pomyśleć nad wycieczką na narty – oczywiście w Niemczech! Jak przygotować się do sezonu na stoku? Jakie kurorty warto odwiedzić? Gdzie najlepiej się szusuje?

Pierwszym punktem i najważniejszym jest zakup specjalnego stroju narciarskiego – ciepłe spodnie i kurtki, bluzy i bielizna termoaktywna i oczywiście gogle, rękawiczki
i koniecznie KASK! Do tego dobrze dobrane buty narciarskie i narty. Tak przygotowani możemy śmiało wyruszyć na zimową wycieczkę. A gdzie?

Bawaria

Jednym z najbardziej znanych i wysoko cenionych kurortów narciarskich jest Garmisch-Partenkirchen, zwany GA-PA. Położony w Alpach Bawarskich kurort dysponuje 50 kilometrami tras narciarskich. Ośrodek posiada trasy o różnym stopniu trudności więc jest to idealne miejsce dla doświadczonych narciarzy jak i dla osób chcących nauczyć się jazdy na nartach. W GA-PA dodatkowym plusem jest szkółka narciarska z obsługą w języku polskim  z której warto skorzystać. Garmisch-Partenkirchen to nie jest jedynie gratka dla narciarzy. To właśnie tutaj znajduje początkowa stacja kolejki zębatej prowadzącej na najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze (2962 m n.p.m.). Kolejną atrakcją jest park Terrain Park-Zugspitze, gdzie znajdują się trasy saneczkowe oraz najwyżej położona zimowa plaża w Niemczech

Region Allgäu

To największy teren narciarski w Niemczech. Znajduje się tutaj olbrzymia liczba stoków. Oberstaufen nazywany jest biegową stolicą Niemiec. Dysponuje on bowiem aż 100 kilometrami doskonale przygotowanych tras. Najpopularniejszą jest droga ciągnąca się od Alpsee do Waldsee i ma ona łącznie 50 kilometrów. Można podziwiać z niej widoki na łańcuch górski Nagelfluhkette i Bregenzer Wald. W tym regionie położony jest również Sankt Englmar, który posiada 13 wyciągów, 4 tory saneczkowe, 2 kilometry tras narciarskich oraz 53 kilometry tras biegowych.

Winterberg Skiliftkarussell

Ośrodek ten polecany jest przede wszystkim początkującym narciarzom. Na stokach można szaleć także nocą bowiem są one doskonale oświetlone. Niedaleko Winterberg Skiliftkarussell, w Züschen, warto wziąć udział w snowtubingu, czyli jazdy po specjalnie wytyczonym torze w wielkim dmuchanym pontonie, bądź spróbować swoich sił w saneczkarstwie.

Do naszych sąsiadów droga nie jest daleka, a wypoczynek w Alpach z pięknymi widokami niezastąpiony. Jeżeli zastanawiasz się gdzie wyruszyć w tym roku
to zgodnie zapraszamy do niemieckich kurortów zimowych. Doświadczony
i niedoświadczony narciarz na pewno znajdzie miejsce dla siebie.
Pamiętajcie, że niemieckie ośrodki i hotele w sezonie zimowym są bardzo oblegane dlatego już TERAZ ustal wyjazd i zabukuj odpowiednie miejsce dla siebie i twoich bliskich.

Magicznego i bezpiecznego szusowania!

 

Źródła:

https://www.menshealth.pl/wyzwania/Najlepsze-kurorty-narciarskie-w-Niemczech,8909,1