Sezon wakacyjny powoli dobiega końca. Jednak wielu z Was wciąż przygotowuje
się do urlopu. Jeżeli wybierać się na wakacje do Niemiec to mamy dla Was kilka propozycji, które na pewno ucieszą rodziców jak i dzieci.

W Niemczech istnieje, aż 400 parków zoologicznych. W każdym zakątku tego kraju możemy podziwiać piękne i zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Wiele z tych parków to tak naprawdę hektary zieleni, pięknych jezior i widoków.

Jednym z największych i najbardziej popularnych Zoo w Niemczech jest Berliński Ogród Zoologiczny.
Znajduje się on w centrum zachodniej części miasta, a co roku odwiedza go ponad
3 miliony osób. Ogród zajmuje ok. 35 hektarów co czyni go jednym z największych
i najbogatszych w gatunki ogrodów zoologicznych na świecie.
Dlaczego akurat Zoo w Berlinie jest tak sławne?
Jest to jedyne miasto na świecie, w którym udało się rozmnożyć wszystkie gatunki
i podgatunki flamingów jak i wyhodować niezwykle rzadki okaz czarnych nosorożców. Żyje tu ponad 18 000 zwierząt reprezentujących 1600 różnych gatunków. Dodatkowo Zoo zapewnia nam atrakcje związane z oglądaniem gatunków żyjących w wodzie – to tutaj znajduje się również trzykondygnacyjne akwarium. Zoo pochwalić może się pawilonem hipopotamów ze szklaną kulą i 14-metrową szklaną elewacją. Pozwala nam to podziwiać te zwierzęta również w czasie ich aktywności pod wodą.

Jeżeli wakacje będziecie spędzać blisko Lipska to koniecznie wybierzecie się tam do Zoo.
Ogród ten nazwany jest wielką dżunglą w środku miasta. Zabytkowe budynki
i długoletnia tradycja sprawiła, że ogród ten to fenomen na skalę światową. Ogród posiada również  strefę zwaną akwarium, gdzie podziwiać możemy wiele gatunków ryb jak i zajrzeć do basenu dla rekinów.
Dlaczego ogród ten nazywany jest dżunglą?
To właśnie tutaj znajduje się największy na terenie Europy las tropikalny Gondwanaland – pod dachem. Atrakcją jest również możliwość przepłynięcia się tam łódką czy przejście się mostami linowymi zawieszonymi w koronach drzew. W środku jest parno, wilgotno, słuchać szum wody i krzyki ptaków, nawoływanie zwierząt. Dzięki temu chociaż na chwilę możesz poczuć się jak w najprawdziwszej dżungli.

Chcesz poczuć się jak na prawdziwym Safari, gdzie zwierzęta chodzą swobodnie dookoła Ciebie?
Nie musisz daleko jechać. W Niemczech znajduje się prawdziwy park Safari – Park Safari Serengeti Hodenhagen. Park ten składa się z czterech dużych działów – Świata Dzikich Zwierząt, Świata Małp, Świata Wody i Świata Rozrywki. Największą atrakcją jest możliwość przejazdu własnym samochodem przez Świat Dzikich Zwierząt, można również dołączyć się do zwiedzania autobusem. Park zoologiczno-rozrywkowy rozciąga się na powierzchni 200 hektarów. W strefie Dzikich Zwierząt znajduje się 1500 żyjących na wolności zwierząt.  Żyją one na dużych wybiegach – jak w środowisku naturalnym. Możemy spotkać tam lwy, stada gnu, bawoły, żyrafy, tygrysy i strusie. Kolejno tym razem pieszo możemy zwiedzić „największe w Europie mini zoo” z ponad 200 zwierzętami. Warto zobaczyć również jedną w największych
w Niemczech hodowlę słoni jak i Świat Małp.

Niemcy to kraj w którym znajduje się wiele nieodkrytych miejsc.
Jeżeli wybieracie się na wakacje do naszych sąsiadów to warto zwrócić uwagę na atrakcje tam się znajdujące. Może akurat zainteresuje Was podróż do świata zwierząt.

Życzymy miłego zwiedzania!

 

Źródła:

http://www.germany.travel/pl/oferty-specjalne/parki-rozrywki/ogrody-i-parki-zoologiczne/ogrody-i-parki-zoologiczne-1.html

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187275-Activities-c48-Germany.html