Fotel, koc, ciepła herbata i w dłoni ulubiona książka – takie jesienne wieczory lubi chyba każdy z nas. Na rynku księgarskim grono artystów, pisarzy nieustannie się powiększa. Otwierane są nowe działy i kategorie książkowe. Od fantastyki po romans
i kryminalne zagadki – każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjrzyjmy się zatem twórczości niemieckich pisarzy. Sprawdźcie nasze propozycje, a może właśnie zaraz dowiecie się, że Wasza ulubiona książka napisana jest przez artystę niemieckiego pochodzenia.

Kryminalne zagadki:

Nele Neuhaus jest jedną z niemieckich pionierek w sztuce tworzenia dobrego kryminału. „Śnieżka musi umrzeć” stała się bestsellerem w Polsce i zdecydowanie zasługuje na uwagę każdego kto nie sięgnął do tej pory po tę książkę.

Niemiecka fantastyka:

Kai Meyer jest przedstawicielem niemieckiej fantastyki. Jego dzieła stały się rozpoznawalne na całym świecie. Obowiązkowo miłośnik fantastyki musi sięgnąć po trylogie takie jak „Merle”, „Siedem pieczęci” i „Arkadia”.

Porcja thrillerów:

Sebastian Fitzek to niemiecki pisarz thrillerów. W Polsce  do tej pory ukazały się m.in. następujące pozycje: „Klinika”, „Kolekcjoner oczu”, „Odłamek”.

Literatura dla kobiet:

Jedną z najbardziej znanych pisarek zajmujących się pisaniem powieści dla kobiet jest Kerstin Gier. Pisze ona pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Bérard.
Jej najbardziej znane w Polsce książki to „Czerwień Rubinu”, „Błękit Szafiru”, „Zieleń Szmaragdu”.

Coś dla młodszych:

Cornelia Funke to niemiecki odpowiednik pisarki J.K. Rowling. Pisze głównie książki dla dzieci i młodzieży. W Polsce do tej pory pojawiły się m.in.  „Dzikie kury”, „Atramentowe serce” i „Anyżowa Warownia”.

Znani ze szkoły:

Johann Wolfgang von Goethe – chyba każdy kojarzy tego autora, a szczególnie napisaną przez niego książkę „Cierpienia młodego Wertera”. Ci którym za młodu udało się uniknąć czytania tej książki jako lektury koniecznie powinni sięgnąć po nią
w dorosłym życiu.

Największy bestseller:

Oczywiście na pierwszych miejscach list TOP książek znalazło się „Pachnidło. Historia pewnego mordercy” Patricka Süskinda. Wydana w roku 1985 niezmiennie do dnia dzisiejszego gości na półkach w wielu domach na całym świecie.

Mamy nadzieję, że chętnie sięgniecie po powyższe tytuły i poznacie świat niemiecki od literackiej strony.

Miłego czytania!

 

Źródła:

http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/422/literatura-niemiecka/1