Zdecydowałeś się na wyjazd do pracy za granicę ? Świetnie ! Teraz nadszedł moment na to, żebyś odpowiednio się do niego przygotował.

Od czego zacząć ?

Przede wszystkim, uspokój się… ze wszystkim z pewnością zdążysz. Warto przed rozpoczęciem pakowania, zrobić sobie listę rzeczy, o których bezwzględnie musisz pamiętać.

Co powinno się na niej znaleźć?

Dokumenty. To najbardziej istotny element Twojej „wyprawki”. Pamiętaj, aby zabrać
ze sobą WAŻNY dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy (jeśli posiadasz i jeśli Twój pracodawca bezwzględnie go wymaga). Istotną kwestią jest również wydrukowanie lub spisanie adresu miejsca pracy, danych firmy, która nas do niej kieruje, a także imię, nazwisko i nr telefonu naszego koordynatora.

Bilet, karta bankomatowa. Jeżeli wybierasz się do pracy własnym samochodem
– nie zapomnij o wspomnianym prawie jazdy oraz o dowodzie rejestracyjnym – pamiętaj także, by sprawdzić ubezpieczenie i przegląd samochodu, nie chcesz chyba, by auto odmówiło posłuszeństwa w połowie drogi prawda? Jeżeli natomiast wybrałeś podróż autobusem pamiętać by zabrać ze sobą bilet ! Istotną kwestią jest również karta bankomatowa.

Przed wyjazdem warto również zwrócić uwagę na pogodę, jaka panuje w miejscu,
do którego się wybierasz, zapakuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy, adekwatne właśnie do pory roku.

Nie zapominaj również o tym, że rodzina musi mieć z Tobą kontakt ! Zadbaj więc o to, by telefon posiadał doładowaną kartę, jeśli na miejscu nie będzie dostępu do sieci, warto kupić kartę z mobilnym Internetem – kosztuje niewiele, a kontakt z najbliższymi będzie możliwy w każdym miejscu.

I najważniejsze !!!! Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę, w nerwach
i pośpiechu bardzo łatwo zapomnieć o najbardziej istotnych rzeczach !

POWODZENIA !

Źródła:

https://www.opiekunki.interkadra.pl/poradnik-opiekunki/jak-dobrze-spakowac-sie-na-wyjazd-za-granice-do-pracy/