Od jakiegoś czasu na naszej stronie internetowej możecie obserwować pojawiające się nowe oferty pracy w Szwajcarii – nie bez powodu obraliśmy ten kierunek, dlaczego ?
Poniżej przedstawiamy Wam zalety pracy w tym malowniczym miejscu.

Szwajcaria to nie tylko piękne krajobrazy ale również świetne warunki życia, wysokie wynagrodzenie i mnóstwo możliwości.

Szwajcarskie prawo pracy nie ma określonej minimalnej stawki godzinowej – wysokość pensji ustalana jest indywidualnie pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Nie oznacza to natomiast, że pracownicy są wykorzystywani, a ich wynagrodzenie jest niskie ! Nic bardzie mylnego ! Rynek pracy w Szwajcarii jest bardzo stabilny,
a wynagrodzenie wysokie. Płace należą do najwyższych w Europie, a według niektórych rankingów są one w czołówce najwyższych zarobków na świecie ! Dodatkowo za dobrze i solidnie wykonaną pracę, niektórzy pracodawcy mogą wynagrodzić również tak zwaną „trzynastką“ czyli dodatkową pensją wypłacana pod koniec roku.

Jak wygląda czas pracy ?

Czas pracy powinien być sztywno określony w umowie o pracę i zależy od ustaleń na lini pracodawca – pracownik oraz od branży w jakiej się pracuje. Tygodniowy wymiar czasu pracy to od 45 do 50 godzin – możliwe są również nadgodziny, które płacone są zazwyczaj jako 125 % stawki lub „oddawane“ w formie dnia wolnego.

Analizując przedstawione powyżej zalety pracy w Szwajcarii, śmiało można stwierdzić, że naprawdę warto zdecydować się na wyjazd.

W kolejnych wpisach przedstawimy Wam również inne aspekty życia w Szwajcarii – ubezpieczenia, opiekę medyczną, obowiązujące świadczenia socjalne etc.

Źródła:

https://pl.europa.jobs/art-warunki-pracy-zarobki-w-szwajcarii/